UNESCO-L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları- 2023 Duyurusu

UNESCO ve L’ORÉAL ortaklığında uluslararası “For Women In Science” programının bir uzantısı olan “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” ulusal programı, 2003 yılından itibaren Türkiye’de başarıyla yürütülmektedir. UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’ORÉAL Türkiye işbirliğiyle ülkemizdeki bilim kadınlarının bilimsel çalışmalara teşvik edilmesi maksadıyla 2023 yılında da burs verilecektir.

“Yaşam ve Çevre Bilimleri” ile “Fiziki Bilimler” alanlarında araştırma yapmakta olan, (1 Ocak 2023 tarihi itibariyle) 40 yaşından gün almamış ve doktorasını bitirmiş olan ikişer genç kadın araştırmacı bu program çerçevesinde 150.000 Türk Lirası değerinde birer yıllık burs ile desteklenecektir.

Araştırma alanları şunlardır:

Yaşam ve Çevre Bilimleri: Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Genetik ve Moleküler Genetik, Biyokimya, Biyofizik, Biyoteknoloji, Ekoloji, Farmakoloji, Fizyoloji, Sağlık Enformatiği dâhil Biyoinformatik, Nörobiyoloji, Biyoloji’de Biyomedikal ve Yapay Zekâ araştırmaları.

Fiziki Bilimler: Temel Bilimler (yaşam bilimleri hariç)  ve Mühendislik, Taneli Malzemeler, Polimerler, Camlar ve Seramikler, Kompozitler, Biyomalzemeler, Nanomalzemeler, Özel Tasarlanmış Yüzeyler, Fotonik Kristaller, Yoğun Madde Fiziği ve İstatistiksel Fizik.

Son başvuru tarihi 14 Nisan 2023 olan L’ORÉAL-UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları başvuruları www.forwomeninscience.com başvuru adresinden çevrim içi yapılabilir.

Bursla ilgili ayrıntılı bilgiye ilgili linkten ulaşılabilmektedir: http://www.unesco.org.tr/Home/AnnouncementDetail/6072

Başarı dileklerimizle.

Akdeniz  Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler Ofisi

Eklenme tarihi: 19.01.2023 16:26:38
Son güncelleme: 19.01.2023 16:26:38