TÜBİTAK Prof. Dr. Aziz SANCAR Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı Başladı!

Nobel ödüllü bilim insanımız Prof. Dr. Aziz SANCAR Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı 2023 yılı başvuruları başladı.

Kimler Başvurabilir?

Adayların araştırma konusunun Prof. Dr. Aziz Sancar'ın araştırmaları ile ilişkili olması.

Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve doktorasını son yedi yıl içerisinde tamamlamış veya burs başlangıcına kadar doktorasını en geç 6 ay içinde tamamlayacak olması.

Başvuru tarihi itibariyle son 5 yıl içerisinde YDS, e-YDS veya YÖKDiL sınavlarından birinden en az 65 puan veya son 2 yıl içerisinde ÖSYM tarafından es değerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından birinden muadil puan aldığına dair belge veya İngilizce öğretim yapan Türkiye'deki bir kuruluştan lisans/lisansüstü veya yurt dışından lisans/ lisansüstü eğitim aldığını gösterir diploma.

Adayın yetkinliklerine dair detaylı bilgileri ve daha önce tamamladığı bilimsel araştırmalara dair bilgileri (tez, makale vb.) içeren akademik özgeçmiş.

Adayın araştırma konusunun Prof. Dr. Aziz Sancar’ın araştırmaları ile ilişkisini ve yapılacak araştırmaya ilişkin ayrıntılarını içeren niyet mektubu.

Burs Miktarı ve Süresi

Aylık net 3000 ABD Doları

Bursiyerin kendisi dahil toplamda 3 kişi için yurt dışına tek seferlik gidiş dönüş uçak bileti

Burslu olarak en fazla 24 ay

 

Çağrı Takvimi

Prof. Dr. Aziz Sancar Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı 2023 yılı başvuruları 10 Mayıs 2023 - 7 Temmuz 2023 tarihleri arasında alınacaktır.

Detaylı bilgilere ilgili linkten ulaşabilirsiniz: https://www.tubitak.gov.tr/tr/burslar/doktora-sonrasi/arastirma-burs-programlari/icerik-2219-aziz-sancar-yurt-disi-doktora-sonrasi-arastirma-burs-programi

 

​Başarı dileklerimizle.

Akdeniz  Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler Ofisi

 

 

 

Eklenme tarihi: 10.05.2023 17:05:29
Son güncelleme: 10.05.2023 17:05:57