IAESTE 2024 Başvuruları-Havuz Formlar

IAESTE 2024 Başvuruları-Havuz Formlar

Sevgili Öğrencilerimiz,

IAESTE aday öğrencilerimizin iaeste.net platformuna üye olarak, bu platform üzerinden “Student Registration” formunu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir. Başvurularınızın doğru değerlendirilebilmesi için belirtilen adres üzerinden eksiksiz olarak bilgilerinizin iletilmesi önemlidir! Öğrenciler kayıt olduktan sonra, başvuruları yine İTÜ merkez ofis aracılığıyla ilgili platform üzerinden iletilecek olup, adaylar başvurularının durumunu oradan takip edebileceklerdir. Bu sebeple, hesaplarınızı açmak için kullandığınız e-posta adreslerini değiştirmemeniz gerekir.

IAESTE Programı kapsamında “aday öğrenci” olarak seçilen öğrencilerimiz kendi alanlarıyla ilgili formlara başvuru yapabileceklerdir. Lütfen başvurmak istediğiniz formdaki özelliklere sahip değilseniz lütfen başvuru talebinde bulunmayınız.

Başvuru Nasıl Yapılır?

  1. IAESTE Uluslararası Stajyer Değişim Programı Staj Başvuru Kılavuzu

Öncelikle aday öğrencilerin IAESTE Uluslararası Stajyer Değişim Programı Staj Başvuru Kılavuzu’nu dikkatle incelemesi gerekmektedir. Kılavuz için tıklayınız.

  1. AC Formları Havuz Turu

Form dağıtımı gerçekleştirilen üye üniversitelerden toplanan formlar aşağıda bağlantısı verilen linke depolanmış durumdadır. Aday listede bulunan tüm üye üniversitedeki adaylarımız aşağıdaki form havuzuna erişip başvurma hakkına sahiptir. (Aktif başka bir IAESTE stajı başvurusu olmaması koşulu ile.) Aşağıdaki bağlantı üzerinden adaylar form havuzuna erişebilirler. Aşağıdaki Drive linkinde yer alan klasörden isteyen istediği formu alabilir. Kural FCFS yani ilk gelen ilk alır.  Adaylar başvuru yapılacak formlarda istenilen niteliklere sahip ise o forma başvuru yapmalıdır. 

Adayların formları inceleyerek kendilerine uygun olan formu IAESTE Uluslararası Stajyer Değişim Programı Staj Başvuru Kılavuzu’nda belirtildiği şekliyle doldurmaları gerekmektedir.

Aday öğrencilerin başvuru için doldurması gereken “Aday Başvuru Belgeleri” için tıklayınız.

Klavuzda imzalanması gereken belgeler belirtilmiştir. Bu belgeler imzalı olmadığı takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır. “Certificate of Enrollment” ve “Language Certificate” belgeleri üniversitemiz IAESTE Temsilcisi Dr. Merve AYVALLI KARAGÖZ tarafından imzalanacaktır. Tüm belgeler kılavuzda belirtilen şekliyle ve sırayla hazırlandıktan sonra merveayvalli@akdeniz.edu.tr adresine gönderilmelidir.

Form Havuzu Bağlantısı: 

https://drive.google.com/drive/folders/1utYIkHowhk4y37u2SR6C230w3Epsdyrp?usp=sharing 

AC Formları Havuz Turu Takvimi:

Başvuruların Açılma Tarihi: 08 Mart 2024 - 13:00

Son Başvuru İletme Tarihi: 10 Mart 2023 - 23:30

Önemli Not 1: Havuz turunda aday liste gönderen tüm üye üniversitelerden başvuru alındığından dolayı olası çakışmalar muhtemeldir. Bu sebeple formu doldurup başvurularını ileten öğrencilerimiz başvurularının kesinliği için ofis tarafından yapılacak inceleme geri bildirimini beklemelidir. Çakışma olması durumunda en alakalı/başarılı adayın başvurusu iletilip diğer başvuran adaylar bilgilendirilecektir.

Önemli Not 2: IAESTE bilgilendirme toplantısı linki için tıklayınız.

Başarı dileklerimizle,

Akdeniz Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler Ofisi

 

Eklenme tarihi: 8.03.2024 14:16:25
Son güncelleme: 8.03.2024 14:16:47