Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü 2019 Dönemi Erasmus+ KA107 Sonuçları: ÜRDÜN

Akdeniz Üniversitesi’nin Değerli Mensupları,

Erasmus+ Personel Ders Verme/Eğitim Alma Hareketliliği başvuruları 17-31 Aralık 2021 tarihleri arasında alınmış olup başvurular ilanımızda açıklanan kriterlere göre değerlendirilmiştir.

Erasmus+ KA107  Personel Ders Verme Başvuru Sonuçları

Erasmus+ KA107  Personel Eğitim Alma Başvuru Sonuçları

Feragat ve itiraz süresi: 1 Şubat 2022

Hareketliliğe hak kazanan personellerimizin karşı kurumla iletişime geçerek davet mektuplarını ofisimize iletmeleri ve hareketlilik süreçlerini başlatmaları gerekmektedir. Hareketliliklerin 31.05.2022 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekmekte olup davet mektuplarını bu tarihi göz önünde bulundurarak almaları önem arz etmektedir.

Hibe ve Ödemeler

Bireysel destek 180 € (günlük)
Seyahat Hibesi 275 € (gidiş-dönüş uçak bileti için toplam ödenecek tutar)

Erasmus+ hibesinin %75’i gitmeden önce, kalan %25’si ise döndükten ve işlemler tamamlandıktan sonra hareketlilikten faydalanacak personel ile imzalanmış olan sözleşmede faydalanıcının belirttiği Euro hesabına yatırılır.

Programdan hibesiz de yararlanılmaktadır. Hibesiz yararlanmak isteyen personelin de başvuru sürecine girmesi gerekmektedir.

Hareketlilik Süreci

Hareketlilik Süresi 5 iş günü + 2 yol günü (Toplam 7 günlük hibe verilecektir)
Ders verme faaliyeti 8 ders saati
Hareketlilik Öncesi Yapılması Gerekenler
Ders verilmesi/Eğitim Alınması planlanan üniversite ile iletişime geçip personel ders verme/eğitim alma hareketlilik sözleşmesinin hazırlanması http://uio.akdeniz.edu.tr/erasmus-programi/erasmus-giden-personel-ders-verme-ve-egitim-al
Yönetim Kurulu Kararı Birim tarafından görevlendirilme yapılması gerekmektedir.
Hibe Sözleşmesinin İmzalanması Hibe Sözleşmesi Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından hazırlanır, yararlanıcı ve Erasmus+ Kurum Koordinatörü tarafından imzalanır.
Hareketlilik Sonrası Yapılması Gerekenler
Personel ders verme/eğitim alma hareketliliği sonrası sözleşmesinin hazırlanıp taraflarca imzalanması http://uio.akdeniz.edu.tr/erasmus-programi/erasmus-giden-personel-ders-verme-ve-egitim-alma/
Katılım sertifikası Ders verilen üniversiteden alınacaktır.
Nihai Rapor: Hareketlilik Aracı kullanılarak ders verme/eğitim alma hareketliliğinden faydalanan personelin çevirim içi AB anketini (EU Survey) doldurması gerekmektedir.

Tarafınıza e-posta olarak gönderilecektir.

 

 İletişim:
E-mail:
 erasmuska107@akdeniz.edu.tr

Akdeniz Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler Ofisi 

 

 

Eklenme tarihi: 1.11.2022 09:06:40
Son güncelleme: 2.01.2023 10:54:34