Akdeniz Üniversitesi

Fransa Büyükelçiliği Heyetinin Ziyareti (29 Kasım 2016)

Fransa01

Fransa Büyükelçiliği Kültür Etkinlikleri ve İşbirliği Müsteşarı Eric SOULIER, Kültür Etkinlikleri ve İşbirliği Müsteşar Yardımcısı Christophe DESSAUX ve Üniversitelerarası İşbirliği Ataşesi Beatrice DELPOUVE, 29 Kasım 2016 tarihinde Akdeniz Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında, Akdeniz Üniversitesi ve Fransa’daki üniversiteler arasındaki işbirliği konusunun görüşülmesi amacıyla Uluslararası İlişkiler Ofisi ile işbirliği toplantısı gerçekleştirildi.  Akdeniz Üniversitesi’nin Fransa’daki üniversiteler ile Erasmus+ Programı kapsamında öğrenci ve akademik personel hareketliliğine imkan tanıyan anlaşmalarının detaylı olarak ele alındığı toplantıda, Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi’nin faaliyetleri hakkında bilgi verilerek, Fransız heyete Akdeniz Üniversitesi’nin tanıtımı yapıldı.                               

Heyet, toplantı sonrasında Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ÜNAL'ı makamında ziyaret ederek, Akdeniz Üniversitesi ile eğitim alanındaki işbirliğini geliştirmek istediklerini belirtti. Rektör Prof. Dr. Mustafa ÜNAL, “Akdeniz Üniversitesi olarak uluslararasılaşmaya önem veriyoruz. Fransa’da bulunan 15 üniversite ile Erasmus+ Programı kapsamında işbirliğimiz var. Fransa ile olan mevcut anlaşma sayımızı ve işbirliği alanlarını genişletmek isteriz.” dedi. Konuk heyetin Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal’ı ziyaretine Akdeniz Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Binnur GENÇ İLTER, Fen Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz ŞİMŞEK, Erasmus+ Programı ve Mevlana Değişim Programı Kurum Koordinatörü Uzm. Nurgül BÜYÜKKALAY ve Guillaume CODRON da katıldı.

Fransa02

Sayfa Özeti: Fransa Büyükelçiliği Heyetinin Ziyareti (29 Kasım 2016)

Anahtar Kelimeler: