Akdeniz Üniversitesi

Worcester Üniversitesi Heyetinin Ziyareti (05 Aralık 2014)

p01

 İngiltere'deki Worcester Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Heather Forland, Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Catherine Hyde ve Uluslararası Öğrenciler Koordinatörü Chris Taylor’dan oluşan Heyet, 05 Aralık 2014 tarihinde Üniversitemizi ziyaret etmiştir.

Konuk Heyetin ziyareti çerçevesinde Akdeniz Üniversitesi’nden ilgili birimlerin katılımıyla Uluslararası İlişkiler Ofisi Toplantı Salonunda “Bilimsel İşbirliği Çalıştayı” gerçekleştirilmiştir. Çalıştay’da, ikili işbirliği ve Erasmus programı kapsamında ikili anlaşma yapılması kararına varılmıştır. Varılan mutabakata göre 2015 yılından itibaren Akdeniz Üniversitesi ve Worchester Üniversitesi arasında Erasmus programı kapsamında öğrenci, akademik ve idari personel değişimi ile hareketlilik başlatılacak, bilimsel işbirliği anlaşmasıyla da ortak Ar-Ge çalışmaları konusunda işbirliği yapılacaktır.

Rektör Danışmanı ve  Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Burhan Özkan ziyaretle ilgili olarak Akdeniz Üniversitesi’nin dünyanın farklı bölgelerinden çok sayıda üniversite ile işbirliği içinde bulunduğunu, Akdeniz Üniversitesi’nin uluslararasılaşma sürecinde Birleşik Krallık’ın önemli bir ülke olduğunu ve Birleşik Krallık’ta bulunan üniversiteler ile akademisyen ve öğrenci değişimini gerçekleştirmek amacıyla işbirliği tesis edilmesini arzuladıklarını dile getirmiştir.


Sayfa Özeti: Worcester Üniversitesi Heyetinin Ziyareti (05 Aralık 2014)

Anahtar Kelimeler: