Akdeniz Üniversitesi

Florida Atlantic Üniversitesi Heyetinin Ziyareti (14 Eylül 2013)

Florida Atlantic Üniversitesi Heyetinin Ziyareti (14 Eylül 2

Amerika’nın önde gelen yükseköğretim kurumlarından biri olan Florida Atlantic Üniversitesi’nden 10 kişilik heyet 14  Eylül 2013 tarihinde Akdeniz Üniversitesi’ne çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir.

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem KILIÇ’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı Akdeniz Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Burhan ÖZKAN’ın Florida Atlantic Üniversitesi heyetine Akdeniz Üniversitesini tanıtan bir sunum yapmasıyla devam etmiştir. Çalışma ziyareti toplantısı daha sonra Florida Atlantic Üniversitesi’nden Uluslararası Programlar Ofisi Direktörü Dr. Catherine Meschievitz tarafından Florida Atlantic Üniversitesini tanıtan bir sunum yapılmıştır.

Toplantı daha sonra Akdeniz Üniverstesi öğretim üyeleri ve Florida Atlantic Üniversitesi öğretim üyeleri arasında muhtemel işbirliği imkanlarının tartışılmasıyla devam etmiştir. Tartışmalar ışığında her iki üniversite arasında Mevlana Değişim Programı protokolü  imzalanması başta olmak üzere özellikle Tıp, Turizm, Güzel Sanatlar  ve Arkeoloji alanında kapsamlı bir işbirliği  yapmak üzere mutabakata varılmıştır. Florida Atlantic Üniversitesinin çalışma ziyareti kampus gezisi yapılmasıyla sona ermiştir.

Sayfa Özeti: Florida Atlantic Üniversitesi Heyetinin Ziyareti (14 Eylül 2013)

Anahtar Kelimeler: