Akdeniz Üniversitesi

EUA Yıllık Konferansı 2015, Belçika (16-17 Nisan 2015)

EUA Yıllık Konferansı 2015, Belçika (16-17 Nisan 2015)

Akdeniz Üniversitesi’nin üyesi olduğu, 47 ülkedeki yükseköğretim kurumlarını temsil eden ve gelişmelerine katkıda bulunan Avrupa Üniversiteler Birliği (European University Association - EUA) yıllık konferansı 16-17 Nisan 2015 tarihlerinde Belçika’nın Antwerp şehrinde gerçekleşmiştir. Antwerp Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen konferansa, Akdeniz Üniversitesi’ni temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim AKINCI, Rektör Danışmanı ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Burhan ÖZKAN katılmıştır.       

Bu yılki konusu “Avrupa Üniversitelerinde – Araştırma ve İnovasyon” olan EUA yıllık konferansının ilk gününde Avrupa Üniversiteler Birliği yönetim kurulu üyeleri seçilmiştir.
Konferansta Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi üniversiteler arasında eğitim, araştırma, Bologna Süreci, uluslararası ilişkiler ve üniversiteler arasındaki bilimsel işbirlikleri detaylı olarak tartışıldı. Tartışmalar özellikle; eğitim ve araştırma çalışmalarında üniversitelerin rolü, üniversiteler arasında işbirliğinin geliştirilmesi ile rekabet ve inovasyonun geliştirilmesi ve toplumsal katkı açısından bölgesel dönüşümleri sağlayacak politikaların oluşturulması konuları üzerinde yoğunlaştı.

Sayfa Özeti: EUA Yıllık Konferansı 2015, Belçika (16-17 Nisan 2015)

Anahtar Kelimeler: