A.Ü. Uluslararası İlişkiler Ofisi


Erasmus+ OLS (Online Dil Desteği)

Değerli Öğrencilerimiz,

2018-2019 Erasmus+ Öğrenim ve Staj Hareketliliği kapsamında seçilmiş bulunan öğrencilerimizden sözleşme işlemlerini tamamlayanlara, Erasmus Online Language Support (OLS)  sınav lisansları tanımlanacaktır. Lütfen kişisel e-posta hesaplarınızı (spam posta kutuları dahil) kontrol ediniz.

Öğrencilerimizin OLS’den yararlanmaları için aşağıdaki adımları izlemeleri gerekmektedir.

1- Dil Sınavına girilmesi tüm yararlanıcılar için zorunludur. Bununla birlikte, sınavın sonucu faaliyete katılmaya engel teşkil etmez.

2- OLS Dil Kursları 12 dilde verilmektedir. (İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Flamanca, Yunanca, Lehçe, Çekçe, Danca, İsveççe, Portekizce). Dil sınavından B1 ve altında sonuç alan öğrencilere dil kursu otomatik olarak tanımlanmaktadır. Dil kursunu takip etmek zorunlu olmamakla birlikte, verimli bir Erasmus+ dönemi geçirilmesi açısından önemle tavsiye dilmektedir.

3- B2 ve üzerinde sonuç alanların dil kursu almaları tercihe bağlıdır. OLS sınav sonucuna göre ilgili dilde yeterliliğe sahip olduğu görülen öğrenciler kursa katılmayabilir. Bununla birlikte, sınava girdikleri dilde ya da öğrenim görecekleri dilin bulunacakları ülkenin dilinden farklı olması durumunda, o ülkenin dilinde kurs almak istenmesi halinde online kurs alınabilecektir. Lütfen bu durumunuzu Koordinatörlüğümüze e-postayla bildiriniz.

OLS hakkında ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantılardan yararlanabilirsiniz.

https://erasmusplusols.eu/

https://erasmusplusols.eu/faq/


Son Güncelleme : 6 Ocak Pazartesi 2020
137