A.Ü. Uluslararası İlişkiler Ofisi


Erasmus+ Ortak Ülkeler ile Hareketlilik Proje Başvuruları (2019-2020 Akademik Yılı)

Akdeniz Üniversitesi’nin Değerli Mensupları,

Bilindiği üzere, ülkemizde 2004 yılından bu yana uygulanan Erasmus programı aracılığı ile Avrupa’da bulunan program ülkelerine yükseköğretim öğrenci ve personel hareketliliği gerçekleştirilmektedir. 2015 yılı itibari ile söz konusu faaliyetin uygulama alanı genişletilmiş ve yükseköğretim öğrenci ve personel hareketliliği faaliyetinin “Ortak Ülkeler” olarak adlandırılan birçok ülke ile gerçekleştirilmesi mümkün hale gelmiştir. Uluslararası İlişkiler Ofisimiz tarafından başvurusu yapılan ve Ulusal Ajans tarafından kabul edilen Kazakistan (2015 dönemi) ve Brezilya (2016 dönemi) projelerimiz tamamlanmış olup Moldova, Rusya, Sırbistan, Sri Lanka (2017-2018 dönemi) ve Sırbistan, Rusya (2018-2019 dönemi) ile projelerimiz başarı ile yürütülmektedir.

2019 yılı için yeni teklif çağrısı dönemi için Üniversitemiz tarafından sunulacak proje başvurularını Uluslararası İlişkiler Ofisimiz değerlendirerek Ulusal Ajans’a iletecektir. Bu sebeple, proje başvurusunda bulunmak isteyen akademik personelimizin 31 Ocak 2019 tarihine kadar proje başvuru talep formlarını Ofisimiz erasmuska107@akdeniz.edu.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

  • Proje başvuru talep formu ile proje ülkeleri, proje hibeleri ve projeler hakkında detaylı bilgi için  tıklayınız.
  • Afiş için tıklayınız .

Saygılarımızla,

Akdeniz Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler Ofisi

Web: http://uio.akdeniz.edu.tr/tr
Twitter’da takip etmek için https://twitter.com/AkdenizUni_IRO
Facebook’ta takip etmek için http://www.facebook.com/pages/Akdeniz-University-International-Relations-Office/410046289074343

0