Akdeniz Üniversitesi

Ahmet Yesevi Üniversitesi Heyetinin Ziyareti (12-13 Şubat 2015)

Ahmet Yesevi Üniversitesi Heyeti’nin Ziyareti

Akdeniz Üniversitesi ile Kazakistan’da bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği anlaşması kapsamında, Ahmet Yesevi Üniversitesi’nden Fen Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurlan Ajihanov, Mühendislik Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Tulep Abdimukhan Seilhanuli, Sanat Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Begahmet Abuseitov ve Akademik Programlar Dairesi’nden Mustafa Giritlioğlu 12-13 Şubat 2015 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi’ne çalışma ziyaretine geldiler.

Ahmet Yesevi Üniversitesi heyeti çalışma ziyaretine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Akıncı’yı ziyaret ederek başladı ve ziyaret sırasında heyet, Akdeniz Üniversitesi ile işbirliği içerisinde bulunmaktan duydukları memnuniyeti belirterek, teşekkür etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Akıncı heyeti Akdeniz Üniversitesi’nde görmekten mutlu olduklarını ve Ahmet Yesevi Üniversitesi ile her alanda işbirliğini geliştirmek istediklerini belirtti.

Konuk heyet daha sonra Rektör Danışmanı ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Burhan Özkan’ın başkanlığında Uluslararası İşbirlikleri Koordinatörü Uzm.Ayça Altay ve Mevlana Değişim Programı Koordinatörü Uzm. Nurgül Büyükkalay’ın da katılımıyla, Uluslararası İlişkiler Ofisi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya katıldı. Toplantıda Akdeniz Üniversitesi ile ilgili sunum yapılarak, üniversiteler arasındaki ikili işbirliği ve Mevlana Değişim Programı hareketliliğine ilişkin konular görüşüldü.

Ahmet Yesevi Üniversitesi heyeti çalışma ziyaretine Fen Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nu ziyaret ederek, Fakülte Dekanı ve öğretim üyeleri ile ortak çalışma alanları üzerinde görüşmeler yapmışlardır

Sayfa Özeti: Ahmet Yesevi Üniversitesi Heyeti’nin Ziyareti

Anahtar Kelimeler: